• مدت زمان 47 دقیقه
 • تعداد دروس 2
 • سطح دوره مبتدی
 • آزمون‌ها 0
 • درصد قبولی 0
 • گواهینامه خیر


 • آواتار کاربر

  پویا امیری

 • دسته:

  آموزش پایتون & دوره های رایگان

رایگان
 • 48 دانشجو
 • فارسی

آموزش مقدماتی ساخت برنامه تبدیل مبنا با پایتون   دوره کوتاه و مفید کاملا رایگان آموزش ساخت برنامه تبدیل مبنا […]

آموزش تبدیل مبنا در پایتون

پیش نیازها

 • آشنایی با پایتون

دوره های ویژه

 • تبدیل مبنا در پایتون

مخاطبان هدف

 • علاقه مندان با مباحث پیشرفته پایتون

آموزش مقدماتی ساخت برنامه تبدیل مبنا با پایتون

برنامه نویس شو

 

دوره کوتاه و مفید کاملا رایگان آموزش ساخت برنامه تبدیل مبنا با پایتون


توضیحات دوره

در این دوره قصد داریم آموزش ساخت برنامه تبدیل مبنا را بصورت خیلی ساده و مبتدی اموزش دهیم . با دیدن این دوره شما قادر به ساخت یک برنامه ی تبدیل مبنا از مبنای ۱۰ به مبنای ۲ ، ۸ ، ۱۶ خواهید بود و میتوانید برای کارهای شخصی ، دانشگاهی و … استفاده کنید .
پیش نیاز این دوره زبان پایتون است که اگر شما کاربران گرامی بصورت مبتدی هم به این زبان تسلط داشته باشید کفایت میکند .

 

پایتون چیست؟

(تبدیل مبنا در پایتون) پایتون یک زبان برنامه نویسی تفسیر شده ، سطح بالا و با کاربردهای عمومی است. فلسفه طراحی پایتون با استفاده قابل توجه از فضای سفید  ، بر خوانایی کد تأکید دارد. ساختارهای زبان و رویکرد شی گرا آن کمک به برنامه نویسان برای نوشتن کد منطقی واضح برای پروژه های کوچک و بزرگ است.

پایتون به صورت پویا تایپ می شود . از چندین الگوی برنامه نویسی از جمله برنامه نویسی ساخت یافته (به ویژه رویه ای) ، شی گرا و کاربردی پشتیبانی می کند. پایتون به دلیل داشتن کتابخانه استاندارد جامع ، اغلب به عنوان زبان “شامل باتری” توصیف می شود.

پایتون در اواخر دهه ۱۹۸۰ ایجاد شد و اولین بار در سال ۱۹۹۱ توسط گیدو ون روسوم به عنوان جانشین زبان برنامه نویسی ABC منتشر شد. Python 2.0 ، که در سال ۲۰۰۰ منتشر شد ، ویژگی های جدیدی از جمله درک مطلب و سیستم جمع آوری زباله با شمارش مرجع را ارائه داد و با نسخه ۲٫۷ در سال ۲۰۲۰ متوقف شد.

Python 3.0 ، که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد ، یک بازنگری اساسی در زبان بود که کاملاً سازگار با گذشته نیست و بسیاری از کد های Python 2 در پایتون ۳ تغییر نمی کنند.

با پایان عمر Python 2 (و پشتیبانی از pip در سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است) ) ، فقط Python 3.6.x  و بالاتر پشتیبانی می شوند ، نسخه های قدیمی تر همچنان پشتیبانی می کنند به عنوان مثال ویندوز ۷ (و نصب کننده های قدیمی محدود به ویندوز ۶۴ بیتی نیستند).

مفسران پایتون برای سیستم عامل های اصلی پشتیبانی می شوند و برای چند سیستم دیگر نیز در دسترس هستند (و در گذشته از بسیاری دیگر پشتیبانی می کردند).

یک جامعه جهانی از برنامه نویسان ، CPython ، یک منبع مرجع رایگان و منبع باز را توسعه و نگهداری می کنند. یک موسسه غیرانتفاعی ، بنیاد نرم افزار پایتون ، منابع را برای توسعه پایتون و سی پایتون مدیریت و هدایت می کند.

از ژانویه ۲۰۲۱ ، پایتون در رتبه بندی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی TIOBE در رتبه سوم ، پس از C و Java قرار دارد که قبلاً مقام دوم و جایزه خود را برای بیشترین محبوبیت برای سال ۲۰۲۰ کسب کرده بود.

توسعه دهندگان پایتون

توسعه دهندگان پایتون تقاضای زیادی دارند – نه تنها به این دلیل که این زبان بسیار پرطرفدار و مورد استفاده گسترده است بلکه بیشتر به این دلیل است که پایتون در بسیاری از مناطق مختلف به یک راه حل تبدیل شده است. از برنامه های وب گرفته تا علم داده و یادگیری ماشین. با این حال ، فقط تسلط بر خود زبان کافی نیست. در کمال تعجب ، این ممکن است آسانترین مرحله برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده پایتون باشد. چه چیز دیگری باید بدانید تا واقعاً خوب شوید؟

درباره برنامه نویسی پایتون – چرا انتخاب خوبی است؟

پایتون زبان پرمصرف در وب نیست ، با این حال ، به طور مداوم در حال رشد است – به خصوص در یک محیط راه اندازی که معمولاً زمان و بودجه آن محدود است. به عنوان یک زبان ، جنبه گرا است ، به این معنی که ماژول هایی با عملکردهای مختلف وجود دارد. بنابراین ابتدا توسعه دهنده باید ماژول ها را ایجاد کند و پس از آن ، بر اساس عملکرد “اگر پس” ، بسته به عملکرد کاربر ، الگوریتم یک بلوک خاص را ایجاد می کند و نتیجه را می آورد. توسعه دهنده Python معمولاً با مولفه های backend ، اتصال برنامه ها با سرویس های وب شخص ثالث و پشتیبانی از توسعه دهندگان frontend در برنامه های وب سر و کار دارد. البته ، شما ممکن است با استفاده از زبانهای مختلف برنامه هایی را ایجاد کنید اما اغلب اوقات زبان پایتون برای آن انتخاب می شود – و دلایلی برای آن وجود دارد! می توانید اطلاعات بیشتری در مورد کاربرد پایتون و چگونگی انباشته شدن در برابر PHP بخوانید.

بیایید اکنون در مورد مهارت ها صحبت کنیم! توانایی های فنی و مهارت های لازم برای توسعه دهندگان پایتون چیست؟

پایتون
کاملاً واضح ، پایتون زبان اصلی است که شما می خواهید در محل کار برای پایان پروژه استفاده کنید. خوشبختانه ، اگر شما یک توسعه دهنده هستید اما روی زبان های دیگر تمرکز دارید ، تغییر زبان ممکن است به راحتی انجام شود. Python یک زبان برنامه نویسی با اهداف عمومی است که دائماً تقاضا برای آن افزایش می یابد. به دلیل مسیر یادگیری نسبتاً آسان ، مبتدی پسند است و قطعاً با تجربه – توسعه دهنده نیز دوستانه است! نیازی به دانستن هر ماژول نیست اما حداقل ، صرف نظر از نحو اساسی و معناشناسی ، تفاوت های بین پایتون ۲ و ۳ وجود دارد. یک توسعه دهنده خوب پایتون می تواند به راحتی با آنها سازگار شود ، اما این مسئله چندان مهم نیست زیرا این تمایز بندرت ضروری می شود. همچنین بهتر است از ساختار داده های پایتون اطلاع داشته باشید. در حالی که شما نیازی به یادگیری نحوه پیاده سازی b-tree ندارید ، اما دانستن اینکه چه چیزی در زیر مجموعه یک مجموعه ، دستور یا لیست وجود دارد چه در پروژه های کوچک و چه در پروژه های مفید به کار شما می آید.

چگونه می توان توسعه دهنده پایتون شد ، یکی از توسعه های بسیار خوب

اول از همه ، مهارت شما سلاح شما است – شما ممکن است یک پروژه بهتر ، موقعیت بهتر و بدیهی است حقوق بهتر داشته باشید. علاوه بر این ، در برنامه نویسی ، شما همیشه می توانید بیشتر بیاموزید بنابراین کسب مهارت های اضافی نه تنها مفید است بلکه مسیر حرفه ای یک توسعه دهنده را چالش برانگیز و جالب می کند. صرف نظر از یادگیری کتابخانه های جدید یا شرکت در کنفرانس های پایتون که باید در آن شرکت کنید ، روش های زیادی وجود دارد که می توانید پیشرفت کنید. اساساً  کدگذاری در اوقات فراغت راهی است که باید طی کنید – برای این کار شما به پشتکار زیادی نیاز دارید. در مرحله دوم ، شرکت در دوره های اضافی (مانند دوره های Udemy) و وبینارها ، آموزش دیگران ، فعالیت در جامعه برنامه نویسی برای یافتن سرانجام مورد خود ، خاصه ای که می خواهید در آن استاد شوید.

*بعد از ثبت نام در این دوره می توانید از قسمت دروس به ویدئو های دوره دسترسی داشته باشید. *

مدرس و برنامه نویس پایتون

0 نظر

نظر خود را بنویسیدMain Content