ریسپانسیو چیست ؟

responsive


با توجه نفوذ بسیار بالای گوشی های همراه به زندگی و استفاده بسیار بالای گوشی ها از اینترنت و ویزیت سایت ها با این دیوایس ها طراحی ریسپانسیو سایت ها بسیار ضروری به نظر می رسد و در صورت عدم انجام این طراحی بسیاری از مخاطبان خود را از دست خواهند داد.


مقدمه:

با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد اینترنت همراه در دیوایس های مختلف لزوم هوشمند بودن پیج ها  و سایت هایی که توسط دستگاه های مختلف ویزیت می شود بسیار به چشم می آید. طراحی ریسپانسیو  این امکان را به سایت شما خواهد داد که به صورت خودکار به انواع دیوایس های مختلف واکنش نشان دهد.

ریسپانسیو چیست؟

 سایت واکنشگرا به این معنی است که سایت و پیج مورد نظر به صورت خودکار و هوشمند تشخیص خواهد داد که کاربر با چه نوع  دستگاه و با چه اندازه از اسکرین سایت را مشاهده میکند و بعد از شناسایی دیوایس سریعا سایز و نوع چینش منو خود را متناسب با آن دستگاه هماهنگ خواهد کرد. به همین دلیل طراحی  ریسپانسیو بسیار با اهمیت است تا آنجایی گوگل یکی از المان های امتیاز دهی به سایت ها را همین موضوع قرار داده است.

تفاوت سایتی که دارای طراحی  ریسپانسیو است و سایتی که فاقد  ریسپانسیو است؟

این طراحی یکی از جدیدترین نمود های پیشرفت تکنولوژی است و این پیشرفت تفاوت ایجاد می کند که مهمترین این تفاوت ها عبارت است از:

  1. تعداد کاربران سایت هایی که از این تکنولوژی و طراحی استفاده می کنند به شکل چشمگیری بیشتر از سایت هایی است که از این تکنولوژی استفاده نمی کنند.

  2. ریزش فالوور: ریزش فالوور سایت هایی که قابلیت شناسایی انواع دستگاه ها را دارند بسیار کمتر از سایت هایی است که این قابلیت راندارند.

  3. کاهش هزینه ها: سایت هایی که از طراحی واکنش گرا استفاده کرده اند. چرا که نیازی نیست برای دستگاه های کامپیوتر، لب تاب، و موبایل جداگانه سایت طراحی شود.

  4. تغییر رزولوشن اتوماتیک: سایت هایی که از این طراحی به صورت حرفه ای استفاده می کنند قابلیت تنظیم رزولوشن برای انواع دستگاه ها را مانند: مانیتور های بزرگ و تلویزیون های هوشمند را نیز دارند.

در انتها:

طراحی  واکنش گرا امروزه یکی از ملزومات برای سایت ها محسوب می شود. و در صورتی که توسط یک گروه حرفه ای این طراحی صورت بگیرد بسیار برای افزایش کاربر و محبوب شدن آن مفید خواهد بود.

ریسپانسیو و واکنشگرا

ریسپانسیو


لینک های مفید

دوره طراحی 4 سایت 

درباره بیت کوین

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *